درباره


کیفیت، نوآوری، بهبود مستمر

شرکت پترو پلی استر ( سهامی خاص)
شرکت پترو پلی استر با هدف ايجاد تحول و نوآوری در صنعت ریسندگی کشور، تأسيس و با شعار “تولید ایرانی ـ افتخار ایرانی” عزم خود را در جهت نقش‌آفرینی در اين صنعت آغاز نمود.
شرکت پترو پلی استر در راستای تحقق  اهداف عالیه خود، کیفیت، تنوع تولیدات و مسئولیت‌پذیری را مبناي فعاليت خود قرار داده است. برنامه‌ریزی برای تأمین نظر مشتریان جزء استانداردهای مدیریتی این مجموعه است. این کارخانه با بهره‌مندی از ماشین‌آلات SSM  سوئیس و کلیه امکانات جانبی تلاش کرده است تا محصولات متنوع و باکیفیتی را در اختیار مشتریان قرار دهد.
تولیدات شرکت پترو پلی استر نیازهای گستره وسیعی از صنایع داخلی و منطقه‌ای را تأمین می‌کند. تولیدات این شرکت شامل طیف متنوعی از نخ پلی استر (تولید شده به روش ایر تکسچره)، نخ‌های 300 الی 4000 دنیر رنگرزی شده، خودرنگ، ملانژ و… است. دامنه مصرف نخ‌های تولید شده در این شرکت شامل استفاده در صنایع پارچه بافی مانند استفاده در پارچه فاستونی، تریکو، پارچه پرده‌ای، پارچه رومبلی، پارچه روکش صندلی اداری، پارچه روکش صندلی خودرو و صنایع فرش ماشینی مانند خاب فرش، تار و پود فرش و صنایع دیگری مانند تولید پتوی سفری و… را در بر می‌گیرد.

محصولات شرکت پترو پلی استر

R

نخ پارچه

الیاف پلی استر همانند سایر الیاف مصنوعی به روش های صنعتی تولید و از نظر خواص نیز جایگزین مناسبی برای الیاف طبیعی مانند پنبه محسوب می شود. برای تولید این فرآورده از ترکیب دی متیل ترفتالات و منو اتیلن گلیکول و یا اسید ترفتالیک ( جایگزین ماده اولیه دی متیل ترفتالات ) در مجاورت کاتالیست های مناسب، استفاده می شود.

R

نخ فرش

نخ پلی استر بدلیل ساختمان شیمیایی خاص خود، کریستالی است و به دلیل عدم وجود گروههای فعال در پلیمر آن و جذب رطوبت کم، در مقابل اغلب مواد شیمیایی مقاومت خوبی دارد.

R

نخ تریکو

تریکو در حقیقت بر گرفته از واژه ی انگلیسی tricot است که به نوع خاصی از بافت حلقوی تاری یا  یا  warp knitted   گفته می شود، در اکثر مواقع و به صورت عامیانه، تریکو را به بافت های حلقوی پودی یا همان knitting اطلاق می کنند که به دو نوع تخت و گرد فرآوری می شود.

R

نخ پتو

الیاف پلی استر دارای خواص مهمی همچون استحکام بالا، برگشت پذیری و ثبات ابعادی مناسب، مقاومت سایشی مقاومت در برابر نور خورشید و مواد مورد استفاده در خشک شویی از جمله سفید کننده ها هستند که به محصولات تهیه شده از این الیاف دوام بیشتری می بخشد.

ماموریت شرکت

ماموريت شركت، توليد انواع نخ مصرفی در صنایع پارچه‌بافی، فرش ماشینی و صنایع مرتبط است. شرکت پترو پلی استر تلاش دارد با استفاده از امکانات روز دنیا و افزایش دانش فنی كاركنان ضمن حفظ منافع صاحبان سهام شرکت، محصولاتی قابل رقابت در سطح کشور و منطقه ارائه دهد و بتواند سهم قابل ملاحظه‌اي از بازارهای هدف را به خود اختصاص دهد.

به امید کسب افتخارات بیش از پیش در این صنعت ...